Business

Ronaldo’nun Al-Nasr Suudi Arabistan ile olan sözleşmesi Newcastle’a taşınmasına izin veriyor mu?.. İngiliz teknik direktörü cevaplıyor

Ronaldo’nun Al-Nasr Suudi Arabistan ile olan sözleşmesi Newcastle’a taşınmasına izin veriyor mu?.. İngiliz teknik direktörü cevaplıyor

Newcastle United Teknik Direktörü Eddie Howe, Portekizli yıldız Cristiano Ronaldo’nun gelecek sezon Şampiyonlar Ligi’ne katılma hakkı kazanması durumunda takıma bağlanacağı yönündeki haberleri yalanladı.

İngiliz ve İspanyol basını, Portekizli yıldızın yeni takımı Al-Nasr Al-Saudi ile olan sözleşmesinde, Şampiyonlar Ligi’ne katılma hakkı kazanması durumunda gelecek sezon Newcastle takımına kiralık olarak katılmasına izin veren bir madde içerdiğini iddia etti.

İspanyol “Marca” gazetesi ise, açıklanmayan kaynakların kendisine, şu anda Premier Lig tablosunda üçüncü sırada yer alan Newcastle’ın gelecek sezon Şampiyonlar Ligi’ne katılmaya hak kazanması durumunda maddenin etkinleştirileceğini açıkladığını bildirdi.

İngiltere Premier Ligi’nin golsüz berabere biten 17. haftası kapsamında Arsenal maçı öncesi yaptığı açıklamada Eddie Howe, Ronaldo’nun “beyaz-beyazlı” takıma kiralık olarak transferi ile ilgili bir soruya yanıt olarak şunları söyledi: “Ronaldo’ya Suudi Arabistan’daki yeni deneyiminde en iyisini diliyorum, ancak bu doğru değil ve gelecek planlarımızın bir parçası değil.”

Bu haber aynı zamanda, “Macbase”in kendisine Büyük Dörtlü arasında yer almak için istikrarlı adımlar atması ışığında da geliyor. maçlar.

Cristiano Ronaldo ise tanıtım basın toplantısında “küresel” takımın yeni oyuncusu olarak “Avrupa’daki kariyerinin tüm unvanları elde ettikten sonra sona erdiğini” doğruladı.

Ronaldo “Marsol Parkı”nda

Salı akşamı Suudi kulübü Al-Nasr, yeni oyuncusu Portekizli yıldız Cristiano Ronaldo’yu “Al-Alamy”nin kalesi “Marsoul Park” stadyumunun tribünleriyle dolup taşan on binlerce seyirciye takdim etti.

Portekiz milli takımının tarihi golcüsü, kulüp başkanı Musli Al Muammer eşliğinde koyu takım elbisesiyle “Marsoul Park” stadına geldi. yaklaşık 30.000 seyirci ile dolu olan orta saha meydanına kadar şeref koridoru.

Cristiano Ronaldo ise 2000 yılında FIFA Kulüpler Dünya Kupası’na katılan ilk Asyalı kulüp olan Al-Nasr taraftarlarının favori ünvanı olan “Sen benim dünyamda birincisin” ezgisiyle sahaya kılığında girdi. Al-Nasr kulübünde oynamaktan gurur duyduğunu ve bu atmosferde ailesiyle mutlu olduğunu söylediği bir konuşma yaptı.Sadece futbol oynuyor, ancak Suudi spor proje ve programlarına destek verecek.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button